Dziewięciolatka utonęła w zbiorniku wodnym w powiecie lublinieckim

fot. Śląska Policja

„Dzisiaj ok. godz. 17.00 w zbiorniku wodnym na terenie Glinicy (pow. lubliniecki) utonęła 9-letnia dziewczynka” – poinformowała w niedzielę śląska policja. 

Pomimo podjętych działań ratowniczych, życia dziewięciolatki niestety nie udało się uratować. Policja wstępnie ustaliła, że dziewczynka wraz z innymi niepełnoletnimi dziećmi, kąpała się w miejscu zabronionym bez nadzoru osób dorosłych. Pod nadzorem prokuratora funkcjonariusze z lublinieckiej komendy wyjaśniają okoliczności tragedii.

fot. Śląska Policja

Policja apeluje 

Wakacyjna piękna pogoda zachęca do spędzania czasu nad wodą, jednak przypominamy, że to niebezpieczny żywioł, dlatego należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, by te chwile pozostawiły po sobie wyłącznie dobre wspomnienia. Wybierając teren do wypoczynku nad wodą pamiętaj o tym, by korzystać z miejsc do tego przeznaczonych najlepiej tam, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy.

  • Przed kąpielą zapoznaj się ze wszystkim znakami i instrukcjami dotyczącymi warunków przebywania w danym miejscu.

  • Pamiętaj, że czerwona flaga oznacza całkowity zakaz kąpieli.

  • Nie wskakuj do wody, gdy nie znasz jej głębokości. Nieznana głębokość i struktura dna może narazić cię na urazy, kalectwo, a nawet śmierć.

  • Nigdy nie wchodź do wody będąc pod wpływem alkoholu.

  • Z kąpieli korzystaj najwcześniej po upływie 30 minut od zjedzenia posiłku.

  • Zwracaj szczególną uwagę na swoje dzieci!

Google MAP
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

źródło: Śląska Policja