Transmisja na żywo z burmistrzem. Można zadawać pytania

Spotkanie online z burmistrzem Miasteczka Śląskiego

Dzisiaj o godz. 14:00 na profilu facebook Urzędu Miejskiego w Miasteczku Śląskim odbędzie się spotkanie online z burmistrzem Michałem Skrzydło.

W komentarzach można zadawać pytania burmistrzowi. Będzie również możliwość zadawania pytań na żywo.

Mieszkańcy pytają:

Radna Irena Lukosz Kowalska
Panie Burmistrzu, proszę o objęcie pomocą Rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi (z terenu Gminy) w zakresie bezpłatnego dostarczania niezbędnych środków ochrony jak maseczki, rękawiczki, środki dezynfekujące.

Czy można w ramach ochrony małych przedsiębiorców zwolnić ich z płacenia czynszu na określony czas w lokalach komunalnych i znaleźć środki i możliwości prawne na dofinansowanie czynszów w lokalach najmowanych od innych podmiotów?

Pani Aleksandra
Dlaczego tak późno reaguje nasz Burmistrz na zaistniałą sytuację?!

Pani Agnieszka
Chciałabym zapytać, czy jest możliwość udostępnienia jakichkolwiek informacji o ilości osób na kwarantannach, pod nadzorem epidemiologicznym lub ewentualnych zakażeniach w naszej gminie? To chyba dość ważne informacje?

Pani Natalia
Może warto przeprowadzić dezynfekcja miejsc publicznych tj. przystanków, wiat, może udałoby się przeprowadzić też coś takiego w klatkach bloków. No i przede wszystkim jakiś apel do mieszkańców o używaniu rękawiczek i masek.

Pani Barbara
Jaki są propozycje Burmistrza i Rady Miasta na pomoc dla małych przedsiębiorców? Jak wygląda pomoc gminy dla osób starszych, dla osób na kwarantannie lub pozostających w domowej izolacji? Gdzie takie osoby mogą zwrócić się o pomoc w sprawie zakupów i innych spraw wymagających wyjścia z domu? Czy gmina przewiduje pomoc finansowa lub materialna (maseczki, kombinezony, rękawiczki) dla Szpitala Powiatowego lub innych placówek medycznych?

Dzisiaj o godz. 14 transmisja na żywo z burmistrzem Skrzydło. Można zadawać pytania. Moje pytania:1.Czy napisze…

Publiée par Łukasz Dudek sur Jeudi 2 avril 2020

 

źródło: facebook