Trwa pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Burmistrz wybrał trasę przez las

fot. Michał Skrzydło/Facebook

W ostatnią niedzielę maja odbywa się pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbywa się pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Kalwaryjskie Wzgórze od rana wypełnia się pielgrzymami z całej Polski.

Na pielgrzymkę wyruszyli m.in. mężczyźni z Miasteczka Śląskiego. Jednym z uczestników miasteczkowskiej wędrówki jest burmistrz Michał Skrzydło, który na swoim profilu Facebook udostępnił kilka zdjęć. Samorządowiec wybrał alternatywną trasę przez las.

Facebook/Michał Skrzydło

– Na pielgrzymim szlaku do Matki Boskiej Piekarskiej. Dziś z Parafia Wniebowzięcia NMP w Miasteczku Śląskim nową trasą przez Stawy Gierzyna i leśną drogą do Świerklańca. Krócej, ciekawiej i bezpieczniej niż drogą wojewódzką 912 – napisał Michał Skrzydło w mediach społecznościowych.

Program pielgrzymki 

Archidiecezja Katowicka

Tysiące pielgrzymów w Piekarach Śląskich. Policja informuje o utrudnieniach w ruchu 

29 maja na piekarskich drogach będą występowały duże utrudnienia w ruchu, najlepiej tego dnia omijać centrum Piekar Śląskich. Pierwsze zmiany będą odczuwalne już w sobotę.

„28 maja od godziny 17.00 do 29 maja do godziny 18.30 wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Bytomskiej od skrzyżowania z ul. Ziętka do ul. Studziennej, na ul. Studziennej, ul. Ficka, ul. Popiełuszki oraz Placu Maryjnym” – informuje piekarska policja.

Kilka informacji dla pielgrzymów

Na miejscu przygotowane będą dwa ambulanse pogotowia z Piekarskiego Centrum Medycznego – Szpital Miejski (jeden ambulans z lekarzem i ratownikiem medycznym oraz jeden ambulans z dwoma ratownikami medycznymi). Karetki pogotowia ratunkowego zaparkowane będą na ulicy Popiełuszki 17, przy budynku Hotelu”

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Gdzie zaparkować?

Samochód będzie można zaparkować, o ile będzie miejsce, na parking przy ulicy Ziętka – na wysokości byłej KWK Piekary, na ulicy Chopina (strona prawa, jadąc od ul. Pod Lipami oraz na Karola Miarki, parking przy Centrum Handlowym.

 

 

źródło: KMP Piekary Śląskie, Facebook, tarnogorski 
Oprac. Łukasz Dudek