Tworóg. 9-miesięczna dziewczynka walczy o życie. Dziecko było podtapiane?

Zdjęcie ilustracyjne

Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka walczą o życie 9-miesięcznej dziewczynki z miejscowości Koty w gminie Tworóg. Stan dziecka jest krytyczny. Co się wydarzyło w tej niewielkiej wsi w powiecie tarnogórskim? 

Na początku tygodniu śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego został wezwany na teren jednej z posesji w gminie Tworóg, gdzie doszło do zagrożenia życia 9-miesięcznego dziecka. – Dziecko było w stanie nagłego zatrzymania krążenia. Podjęto resuscytację, a następnie zostało zabrane do szpitala w Katowicach – przekazała naszej redakcji Justyna Sochacka, rzeczniczka LPR.

Nowe informacje 

 

— Dziecko jest w bardzo ciężkim stanie, w zasadzie w stanie krytycznym, w oddziale intensywnej opieki medycznej. Charakter jej obrażeń może wskazywać na topienie — poinformował w piątek Wojciech Gomułka, rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Wypowiedź jest przytaczana przez „Fakt”.
Śledztwo w sprawie prowadzi tarnogórska prokuratura. W czwartek została przesłuchana matka dziecka.  – Został jej przedstawiony zarzut z art. 156 par. 1 pkt 2 Kodeksu karnego, czyli spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci ciężkiej choroby zagrażającej życiu i zdrowiu. Jeszcze dzisiaj sąd rozpozna wniosek o aresztowanie podejrzanej – powiedziała Justyna Rzeszut-Sieńkowska, zastępca prokuratora rejonowego w Tarnowskich Górach.
Młoda kobieta przyznała się do winy, jednak odmówiła składania wyjaśnień. Możliwe, że wstępna kwalifikacja czynu zostanie jeszcze zmieniona.

 

 

źródło: Fakt, tarnogorski