Halloween w powiecie tarnogórskim. Dzieci przebrane za diabły obrzucały jajkami budynki

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

W poniedziałek wieczorem wiele osób bawiło się w Halloween. W niektórych miejscowościach w powiecie tarnogórskim zabawa posunęła się jednak nieco za daleko. W miejscowości Koty (gm. Tworóg) dzieci przebrane za diabły obrzuciły dom jednorodzinny jajkami. Do podobnego zdarzenia doszło również w Nakle Śląskim. 

„Wczoraj, podczas obchodów Halloween, ktoś obrzucił fasadę mojego domu przy Dworcowej w Nakle Śląskim jajkiem. Niestety nie udało mi się złapać sprawcy, stąd też apel do wszystkich rodziców – bierzcie odpowiedzialność za swoje dzieci i ich zachowanie!” – napisała pani Katarzyna.

Kolejny incydent 

„W miejscowości Koty grupka młodych ludzi na rowerach bawi się w Halloween dzwoniąc na dzwonek do budynku, a przy okazji w formie psikusa obrzucają elewacje budynku jajkami. Kiepski ten psikus” – napisał w mediach społecznościowych pan Marcin.

„Psikus albo cukierek” 

Za swój czyn dzieci nie dostały cukierka, za to mogą mieć spore problemy, ponieważ przynajmniej w jednym przypadku sprawa została zgłoszona na policji.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach otrzymała zgłoszenie od mieszkańca miejscowości Koty (gm. Tworóg). Mężczyzna zgłosił, że grupa dzieci przebrana za diabły obrzuciła jajkami elewację budynku mieszkalnego.  Do zdarzenia doszło w poniedziałek przy ulicy Piaskowej, jednak zgłoszenie policja otrzymała dzisiaj rano. Sprawa będzie wyjaśniana.

źródło: Media społecznościowe, tarnogorski
Oprac. Redakcja