Uciekł nie udzielając pomocy. 23-latek z powiatu tarnogórskiego zatrzymany

fot. KMP Zabrze

Uderzył w tył jadącego przed nim auta i uciekł. Zabrzańska policja szukała właściciela samochodu osobowego marki Audi. Po kilku tygodniach udało się złapać sprawcę. Okazało się, że jest nim mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. 

Do zdarzenia doszło 20 sierpnia w Zabrzu na ul. Krakowskiej. W sieci opublikowano nagranie, które w różnych miejscach było wyświetlone kilkaset tysięcy razy. Można powiedzieć, że nagranie widziała niemal cała Polska. Odnalezienie sprawcy było kwestią czasu.

Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego ukrył swój pojazd, chciał uniknąć odpowiedzialności

W piątek zabrzańska policja poinformowała, że dzięki informacjom przekazanym przez obywateli udało się ustalić sprawcę tego zdarzenia.

– Policjant prowadzący sprawę ustalił, kto dokładnie kierował pojazdem w chwili zdarzenia. Jak się okazało, był to 23-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do spowodowania kolizji i ucieczki z miejsca zdarzenia. Po zdarzeniu ukrył swój pojazd, licząc na to, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności – informuje biuro prasowe KMP w Zabrzu.

Teraz sprawą zajmie się sąd. Policjanci wystąpili o zastosowanie wobec młodego mężczyzny kary grzywny w wysokości 5 tys. zł.

źródło: KMP Zabrze, tarnogorski