Ukradli rowery, które stały przy hali targowej

Tarnogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży dwóch rowerów. 

W ubiegły wtorek dyżurny tarnogórskiej komendy został poinformowany, że przy Hali Targowej w Tarnowskich Górach, został ujęty złodziej roweru. Na miejscu właściciel wskazał mężczyznę, któremu nie pozwolił odjechać na jego jednośladzie. Był to 45-latek z Bytomia.

Okazało się, że sprawca nie działał sam. Obok stojaka leżało inne przecięte przy pomocy szlifierki akumulatorowej zabezpieczenie. Pomocny okazał się monitoring, na którym widać, jak drugi ze sprawców odjeżdża na rowerze ze szlifierką w plecaku.

Właścicielka drugiego roweru zgłosiła kradzież, gdy po skończonej pracy nie zastała przypiętego do stojaka swojego roweru. Mundurowi wytypowali drugiego sprawcę, który również mieszka w Bytomiu. Policjanci pojechali do jego mieszkania, ale go nie zastali. W trakcie obserwacji zauważono 29-latka, który w piwnicy miał schowany rower, skradziony przed halą targową.

Sprawcy noc spędzili w policyjnym areszcie. Kryminalni w trakcie pracy operacyjnej ustalili, że zatrzymana dwójka ma jeszcze na koncie kradzież roweru elektrycznego z terenu Bytomia i bramy wjazdowej.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło/foto: KPP Tarnowskie Góry