UM Bytom: Mimo zapewnień GCR „Repty” nie przyjęło 40 podopiecznych DPS „Kombatant”

DPS "Kombatant" fot. UM Bytom

Jak informuje bytomski magistrat, mimo wcześniejszych zapewnień, Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach nie przyjęło 40 podopiecznych DPS „Kombatant”, których wynik testu na obecność koronawirusa jest negatywny.

W Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” 52 pensjonariuszy jest zakażonych koronawirusem. W przypadku 68 pensjonariuszy wynik przeprowadzonego 15 kwietnia testu na obecność koronawirusa jest negatywny. 10 zakażonych pracowników DPSu zostało odesłanych do domów, gdzie odbywają kwarantannę.

W związku z decyzją tarnogórskiego centrum rehabilitacji, prezydent Bytomia podjął działania związane z wydzieleniem strefy osób chorych i osób zdrowych w budynku DPS „Kombatant”.

Trwa dezynfekcja bytomskiego DPS. 

„Jutro odbędzie się zamgławianie pomieszczeń ogólnodostępnych i wolnych pokojów domu. Wszyscy pensjonariusze – zarówno ci przebywający w DPS „Kombatant” jak i Zakładzie Aktywności Zawodowej – mają zapewnioną prawidłową opiekę, wyżywienie i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych warunki mieszkaniowe.

Personel ośrodka, który do tej pory opiekował się pensjonariuszami wrócił do domu. Mieszkańcami zajęli się pracownicy DPS „Kombatant”, którzy do tej pory przebywali w domach” – podaje urząd miasta.

W związku z tym, że Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty” nie przyjęło 40 podopiecznych DPS „Kombatant”, których…

Publiée par Miasto Bytom sur Vendredi 17 avril 2020

 

źródło: UM Bytom