UWAGA TVN: Fałszywe wyniki testów COVID-19 na Śląsku? Bytomski sanepid wydał oświadczenie

screen Uwaga TVN | facebook

W sobotę telewizja TVN wyemitowała program UWAGA zatytułowany „Fałszywe wyniki testów na Covid-19? Dużo zależy od metody pobrania wymazu.”

W programie udział wzięły rodziny, które od wielu tygodni przebywają na kwarantannie.

 

„Jestem pod opieką psychologa. Psychika siadła mi całkowicie. Jestem uziemiona od 18 kwietnia. Wyniki raz są, raz ich nie ma. Córce najpierw wyszły wyniki ujemne, kolejne zaginęły, potem wyszło, że wynik jest dodatni” – mówi dziennikarzom pani Anna.

„Pani z sanepidu poinformowała mnie, że mam wynik pozytywny. Potem byłem nieoczywisty, negatywny i znów pozytywny” – mówi pan Artur.

Cały materiał TVN-u tutaj

Za chwilę w UWADZE!

Publiée par TVN UWAGA! sur Samedi 4 juillet 2020

Kilka dni po programie, bytomski sanepid wydał oświadczenie. Inspektorat sanitarny twierdzi, że reportaż wprowadził widzów w błąd. 

– W nawiązaniu do reportażu emitowanego przez TVN w programie „UWAGA” w dniu 4 lipca 2020r. – „Fałszywe wyniki testów na Covid-19? Dużo zależy od metody pobrania wymazu” wyjaśniam, iż materiał dotyczący osób przebywających na kwarantannie był materiałem archiwalnym i wykorzystanie tego materiału przy redagowaniu reportażu na temat metod wykonywania wymazów wprowadził w błąd opinię publiczną – czytamy na stronie sanepidu.

– Bohaterowie reportażu w dniu jego emisję od co najmniej trzech tygodni nie byli już objęci kwarantanną z związku z zachorowaniem na Covid-19 – tłumaczy inspektorat.

 

W nawiązaniu do reportażu emitowanego przez TVN w programie „UWAGA” w dniu 4 lipca 2020r. – „Fałszywe wyniki testów na…

Publiée par Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Bytomiu sur Mardi 7 juillet 2020

Na kwarantannie przebywa w Polsce ponad 83 tysiące osób. Dla każdego z nich, końcem przymusowego pobytu w domu jest…

Publiée par TVN UWAGA! sur Samedi 4 juillet 2020

źródło: Uwaga TVN, sanepid Bytom