W całym kraju zabrzmią syreny radiowozów. Chodzi o zabitego żołnierza

fot. Pixabay, X/1. Warszawska Brygada Pancerna

We wtorek, 12 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który zginął, chroniąc polskiej granicy. Tego dnia w całym kraju zawyją syreny. 

Wspólnie uczcijmy Jego pamięć. Jutro o godz. 12:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów, na znak czci dla Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy” – poinformowała Polska Policja w mediach społecznościowych. 

 

Wojsko z ważnym apelem 

„W imieniu rodziny śp. Mateusza, prosimy o uszanowanie tego niezwykle trudnego dla nich czasy. Zwracamy się do przedstawicieli mediów z prośbą o nienachodzenie rodziny w miejscu zamieszkania, nieobecność i niedokumentowanie czuwania oraz ceremonii pogrzebowej” – przekazała 1. Warszawska Brygada Pancerna.

21-letni Mateusz Sitek zostanie pochowany w środę, 12 czerwca w miejscowości Nowy Lubiel w województwie mazowieckim. Szeregowy Mateusz Sitek, zgodnie z decyzją szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza, został pośmiertnie awansowany na stopień sierżanta Wojska Polskiego oraz odznaczony „Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.”

fot. X/Warszawska Brygada Pancerna

źródło: Polska Policja, X.com