Samozbiory truskawek już od czwartku. Każdy przychodzi, je tyle ile chce, płaci za zebrane

W gminie Zbrosławice ruszają w czwartek (23 maja) samozbiory truskawek. Gospodarstwo rolne Manfreda Skrzypczyka w Księżym Lesie po raz kolejny organizuje tego typu akcję. Każdy może przyjść, zjeść tyle, ile chce, i zapłacić za uzbierane truskawki. W tym roku rolnik prowadzi zapisy telefoniczne. Szczegóły w dalszej części artykułu.

– W tym roku cenę wyjściową za kilogram ustaliliśmy na 12 zł. Cena będzie się zmieniać w miarę postępu sezonu, w zależności od cen rynkowych. Każdy może przyjść, zjeść tyle, ile chce, a także przyjść z małymi dziećmi, aby poznały smak polskiej truskawki. Każdy ma wolność – nazbiera łubiankę, zje drugą, a zapłaci za jedną. To ma być również satysfakcja dla tych małych dzieci, aby zobaczyły, że truskawka nie pochodzi z Biedronki czy innego marketu, ale rośnie na polu – mówi pan Manfred.

Kontakt do rolnika

Samozbiory rozpoczynają się w czwartek. Będzie można zbierać truskawki każdego dnia od godziny 17:00. W tym roku jednak obowiązują zapisy. Rolnik prosi o zgłaszanie swojej obecności pod numerem: 723 878 778 w godzinach od 18:00 do 20:00.

– Te owoce są tak duże, ponieważ w każdym rzędzie biegnie linia kroplująca. Woda jest pobierana ze studni głębinowej, niechlorowanej, której nie pijecie w Tarnowskich Górach. To jest woda ze studni o głębokości 60 metrów, przebadana i przeznaczona do celów spożywczych. Nie jest to żadna woda stawowa czy rzeczna – zaznacza rolnik.

fot. FIT DRONE

Tak było w 2023 roku 

 

 

źródło: tarnogorski.info