W parku wodnym odbyła się konferencja prasowa. Otworzyli tymczasową bazę dla uchodźców

fot. Barbara Dziuk/Facebook

W poniedziałek w parku wodnym w Tarnowskich Górach odbyła się konferencja prasowa, która dotyczyła niedawno otwartego punktu noclegowego dla uchodźców z Ukrainy. 

– Dzięki Rządowej Agencji Rozwoju oraz władzom miasta i powiatu oraz Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, to właśnie w naszym parku wodnym powstała rezerwa, tymczasowa baza dla uchodźców z Ukrainy – napisała w mediach społecznościowych posłanka Barbara Dziuk.

Łącznie przygotowano 70 łóżek

Na miejscu dla uchodźców dostępne są sanitariaty i prysznice, stołówka oraz bawialnia, a nawet izolatorium. Oprócz dwóch większych sal, na miejscu czekają też na gości małe, pojedyncze i kilkuosobowe pokoje np. dla matek z dziećmi.

– Już czwartego dnia wojny, gmina Tarnowskie Góry utworzyła punkt informacyjny dla uchodźców, magazyn powstał w trzecim dniu wojny. Obsługujemy w tej chwili w tym punkcie informacji, osoby nie tylko z powiatu tarnogórskiego, ale również z powiatów ościennych. Ukraińcy pytani, dlaczego akurat tu się pojawili, odpowiadali, że słyszeli, że tu mogą być dobrze obsłużeni. Za to podziękowanie również dla urzędników tarnogórskiego magistratu, ale również MOPS-u – mówił burmistrz Arkadiusz Czech.

fot. UM Tarnowskie Góry
fot. UM Tarnowskie Góry

fot. UM Tarnowskie Góry
fot. UM Tarnowskie Góry
fot. UM Tarnowskie Góry
fot. UM Tarnowskie Góry

 

 

źródło: UM Tarnowskie Góry, Barbara Dziuk/Facebook