W Piekarach Śląskich wybudują nowoczesną strzelnicę

Fot. Zespół Prasowy MON

Piekary Śląskie wzięły udział w konkursie Ministra Obrony Narodowej pod nazwą „Strzelnica w powiecie”. W ramach tego zadania na terenie piekarskiego MOSiR-u powstanie strzelnica. 

Wczoraj w Warszawie, prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj spotkała się z Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Otrzymała z jego rąk dokument potwierdzający dofinansowanie na rzecz budowy nowoczesnej strzelnicy.

 

Strzelnica będzie składała się z 6 torów strzeleckich (każdy o długości 100 metrów). Na strzelnicy zainstalowane zostaną podnośniki figur bojowych z mechanizmem sterującym oraz ekrany strzeleckie.

Realizacja opisywanej inwestycji zwiększy atrakcyjność oferty piekarskiego MOSiR-u. Umożliwi rozwój umiejętności strzeleckich, prowadzenie szkoleń strzeleckich członkom sekcji strzeleckich, uczniom klas mundurowych i wszystkim mieszkańcom zainteresowanym tą formą aktywności.

Na ten cel miasto otrzyma ponad 1,2 mln zł dofinansowania z MON. Łączny koszt projektu to 1,6 mln zł 

Planuje się, że strzelnica zostanie wybudowana maksymalnie do końca 2020 roku.

Uroczystość rozstrzygnięcia programu miała miejsce na strzelnicy Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce pod Warszawą.

Zaświadczenia odebrali przedstawiciele władz samorządowych Przysuchy, Myszkowa, Jasła, Piekar Śląskich, Tryńczy, Bolimowa, Rawicza, Gniezna, Sokółki i Domianowa, które zgłosiły się do projektu i spełniły warunki formalne niezbędne do udziału w programie.

 

źródło: MON, UM Piekary Śląskie
Fot. Zespół Prasowy MON