W Piekarach Śląskich chcą magazynować odpady z całego Śląska

Fot. policja

Władze województwa śląskiego chcą stworzyć na terenie Piekar Śląskich magazyn składowania odpadów.

Na terenach przy ulicy Rozalki na Dąbrówce Wielkiej ma powstać punkt składowania odpadów. Władze województwa chcą na terenie Piekar Śląskich składować odpady nielegalnie zwożone na Śląsk.

Teren, o którym mowa należy do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach, którego głównym udziałowcem jest województwo śląskie. Koszty składowania miałyby ponieść Piekary Śląskie. Temat ten zostanie poruszony na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w środę, 9 października, o godzinie 8:30 w Ośrodku Kultury „Andaluzja”. Ma wziąć w niej udział przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego.

– Tak poważnego zagrożenia dla Piekar Śląskich i miast ościennych jeszcze dotąd nie było. Zachęcam mieszkańców do wysyłania do Marszałka Województwa Śląskiego pism w tej sprawie i protestowania przeciw planom zaśmiecania Dąbrówki Wielkiej – komentuje sprawę piekarski radny Łukasz Ściebiorowski.

– Stworzymy petycję, będziemy zbierać podpisy. Jak trzeba będzie – pojedziemy protestować. Nie zgadzamy się na tę nieprzemyślaną i szkodliwą dla nas decyzję – dodaje.

Negatywne stanowisko wobec tych planów mają także władze Piekar Śląskich.

– Nigdy nie zgodzę się na to, by na terenie miasta składowane były odpady niebezpieczne. Jestem zbulwersowana taką decyzją władz województwa. Nie pozwolę na to, by Piekary Śląskie stały się wysypiskiem niebezpiecznych odpadów dla niemal całego regionu – mówi Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

źródło: piekary.pl