W sobotę do Tarnowskich Gór przyjadą łucznicy z całej Polski

fot. Tarnogórskie Stowarzyszenie Łucznicze

W najbliższą sobotę, 25 czerwca na terenie Parku Repeckiego odbędzie się duży turniej łuczniczy. Do Tarnowskich Gór przyjedzie blisko 200 łuczników z całej Polski. Odcinek trasy rowerowej zostanie wyłączony.  

Zawody będą przebiegały w formie łucznictwa terenowego 3D. Wzdłuż przygotowanej ścieżki będą ustawione figury 3D zwierząt, które będą celami łuczniczymi. Organizatorem wydarzenia jest Tarnogórskie Stowarzyszenie Łucznicze.

Co ważne, część wyznaczonej ścieżki, będzie wyłączona dla ruchu rowerowego. Turniej rozpocznie się na stadionie TS Tarnowiczanki ok. godziny 8:30, następnie łucznicy zostaną rozprowadzeni na właściwe stanowiska wzdłuż wyznaczonej trasy. Zakończenie imprezy zaplanowane jest na godzinę 16.

– Odcinek trasy rowerowej pomiędzy MTB Pniok, a Szybem Ewa zostanie wyłączony dla ruchu rowerowego. Bardzo prosimy wszystkich rowerzystów o zastosowanie się do tego, natomiast wszystkich spacerowiczów i osoby uprawiające inną formę aktywności, o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na trasie, wzdłuż której odbywać się będą zawody.  Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, są one jednak niezbędne by zawody odbyły się bezpiecznie dla wszystkich uczestników, organizatorów i osób postronnych – informuje Tarnogórskie Stowarzyszenie Łucznicze.

Google

Impreza jest objęta patronatem burmistrza Tarnowskich Gór. Pieniądze na organizację wydarzenia stowarzyszenie pozyskało z tarnogórskiego Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego.

 

źródło: Materiał prasowy