W tarnogórskim parku powstanie jedna z największych tężni solankowych na Śląsku

GCR Repty

Na terenie Parku Repeckiego w Tarnowskich Górach powstanie jedna z największych tężni solankowych w województwie śląskim. Nie będzie to zwykła tężnia, projekt robi wrażenie.

W pobliżu Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty” powstanie „Tężnia Gwarków”, która będzie mieć 6 metrów wysokości i 20 metrów długości. Obiekt ma być gotowy po wakacjach.

Szpital opublikował wizualizację

Pieniądze na budowę tężni zostały pozyskane z marszałkowskiego budżetu obywatelskiego. Obiekt kosztować będzie ponad 1,2 mln złotych.

„Inhalacje solankowe wspomagają leczenie i działają profilaktycznie przy schorzeniach gardła, krtani i oskrzeli co jest bardzo istotne z punktu widzenia specjalistycznej profilaktyki zdrowotnej, związanej z chorobami układu oddechowego mieszkańców miasta i województwa śląskiego. Inwestycja będzie zrealizowana z wykorzystaniem ekologicznych materiałów, między innymi drewna i tarniny. Tężnia solankowa będzie ponadto znacząco wzbogacać ofertę rekreacyjną i wypoczynkową miasta Tarnowskie Góry” – czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. 

GCR Repty
GCR Repty
GCR Repty
GCR Repty

 

 

(r.d)