W Tarnowskich Górach powstanie pierwszy ogromny mural. 10 tys. zł dla artysty za projekt

UMTG

Miasto ogłasza konkurs na zaprojektowanie grafiki, która ma obrazować historię Tarnowskich Gór.  Można zgarnąć 10 tys. złotych, a co najważniejsze, dzieło znajdzie się na ogromnej ścianie budynku w centrum miasta. 

Rusza akcja „zaprojektuj TGMURAL” .

– Jest to pierwszy taki konkurs w Tarnowskich Górach, jak i pierwszy mural, który znajdzie swoje miejsce na ścianie budynku w centrum miasta – mówi Piotr Korab, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta.

 

Kto zaprojektuje mural? 

„Jesteś studentem szkoły artystycznej, artystą plastykiem, pracujesz w pracowni artystycznej lub firmie zajmującej się projektowaniem murali?  Bliski jest ci klimat i genius loci Tarnowskich Gór? Znasz historię miasta? Zaprojektuj TG Mural! Zgarnąć możesz 10 tysięcy złotych, a Twoja praca ozdobi ogromną ścianę w centrum miasta Gwarków – miasta, którego pogórnicze zabytki znajdują się na prestiżowej liście UNESCO!” – informuje urząd. 

UMTG

Mural ozdobi ścianę budynku w pobliżu parkingu, w miejscu po byłych zakładach odzieżowych Tarmilo przy ulicy Opolskiej. 

Praca nawiązywać powinna do historii miasta Tarnowskie Góry, w szczególności do pracy tarnogórskich gwarków oraz gwarkowskich plakatów tworzonych w latach 1957 – 1988) dla Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

„Mural stworzony docelowo na bazie przedstawionego projektu powinien budzić pozytywne emocje wśród mieszkanców miasta i gości, intrygować, cieszyć, uruchamiać wyobraźnię, wyrażać genius loci Tarnowskich Gór” – czytamy w komunikacie urzędu.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 kwietnia.

Więcej szczegółów na stronie urzędu: tarnowskiegory.pl

 

źródło: UM Tarnowskie Góry