W Tarnowskich Górach startują bezpłatne warsztaty z programowania

Artykuł sponsorowany
Programowanie w świecie retro gier dla dzieci i młodzieży! W Tarnowskich Górach startują bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie”.
Po półrocznej przerwie powraca największe programistyczne wydarzenie dla dzieci i młodzieży. Już w lutym odbędzie się kolejna edycja “Koduj z Gigantami”, czyli bezpłatnej akcji edukacyjnej, która obejmie Tarnowskie Góry i całą Polskę! W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości swoich rodziców.
Zapisy na www.kodujzgigantami.pl
Więcej informacji: 536 202 208
Wyruszmy razem w przeszłość śladami najpopularniejszych gier! Już w niedzielę 5 lutego oraz w sobotę 11 lutego dzieci oraz młodzież z Tarnowskich Gór i okolic  będą mogły wcielić się w rolę programistów sprzed lat, którzy stworzyli klasyki gier komputerowych i wideo. Okazją do tego będzie akcja “Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie”, czyli kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia z programowania dla dzieci i młodzieży, które organizowane jest bezpłatnie już po raz 12.
Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE oraz Burmistrz Tarnowskich Gór i liczni włodarze miast, w których odbędą się zajęcia.
Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Tarnowskich Górach oraz w ponad 100 miastach w całej Polsce. Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat.
O akcji “Koduj z Gigantami”
“Koduj z Gigantami” to organizowana już od 7 lat ogólnopolska akcja bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania. W lutym 2023 roku akcja odbywać się będzie już po raz 12!
Wszystko zaczęło się od 50 uczniów w Warszawie, a obecnie w akcji biorą udział dziesiątki tysięcy uczestników ze Śląska oraz całej Polski, a także młodzi fani kodowania w ponad 10 państwach na świecie. 
– Z edycji na edycję rośnie liczba uczestników oraz miejsc, w których odbywają się warsztaty, ale idea wydarzenia wciąż pozostaje ta sama – chcemy pokazać, że programowanie nie ma granic. Przygodę z programowaniem może zacząć każdy, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania – mówi Daniel Skuza, organizator wydarzenia w szkole Giganci Programowania w Tarnowskich Górach.
Programistyczna podróż do przeszłości
Środowiska i języki programowania takie jak np.  Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio, Python, C# i C++ zabiorą dzieci i młodzież w podróż do przeszłości – do świata gier komputerowych ich rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się jak nadać starym grom i programom nowe życie. Stworzenie własnej strony internetowej? Zaprojektowanie gry komputerowej lub samodzielnego programu? Wszystko jest możliwe podczas akcji “Koduj z Gigantami”!
Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym o uzależnieniu dzieci od gier i komputerów.
– Każda edycja “Koduj z Gigantami” ma swój motyw przewodni. Co kryje się pod nazwą tej obecnej? Przyjdź na zajęcia i razem z nami odkoduj Retroprogramowanie! – zaprasza organizator akcji Daniel Skuza ze szkoły Giganci Programowania w Tarnowskich Górach.
Akcja odbywać się będzie stacjonarnie w Tarnowskich Górach 5 oraz 11 lutego w sali szkoleniowej przy ul. Gliwickiej 35. Na warsztaty można zapisywać się od 9 stycznia na stronie internetowej wydarzenia www.kodujzgigantami.pl  Liczba miejsc jest ograniczona!
Materiał partnera
***
Giganci Programowania to innowacyjna szkoła dla dzieci i młodzieży zainteresowanych nowymi technologiami oraz programowaniem komputerów. Dzięki pomysłowi, który zrodził się w głowach kilku  absolwentów Politechniki Warszawskiej w ciągu 7 lat obecności na rynku z kursów Gigantów Programowania skorzystało już ponad 100 000 osób w wieku od 7 do 19 lat.
Kontakt
Giganci Programowania
Tarnowskie Góry ul.
Gliwicka 35
tel. 536 202 208
tarnowskiegory@giganciprogramowania.edu.pl
www.facebook.com/giganciprogramowaniatg

 


Materiał powstał przy współpracy z Giganci Programowania Tarnowskie Góry