W ten weekend do Tarnowskich Gór przyjadą potężne maszyny wojskowe

fot. UM Tarnowskie Góry

Trzeci Tarnogórski Piknik Militarny już w ten weekend. To będzie wyjątkowa edycja, ponieważ w pierwszy dzień Wojsko Polskie zaprezentuje swoje pojazdy bojowe. 

Już w sobotę i niedzielę na terenie przy parku wodnym w Tarnowskich Górach odbędzie się piknik militarny. Do miasta Gwarków przyjedzie kilkadziesiąt pojazdów należących do Śląskiej Fundacji Pasjonatów Techniki Militarnej Garnizon Górnośląski. W tym roku będą również pojazdy Wojska Polskiego. Wiele wskazuje na to, że będzie to jeden z najlepszych pikników militarnych w tej części Polski.

Wojsko Polskie zaprezentuje w sobotę kilka pojazdów

Będzie można zobaczyć potężny czołg Leopard 2A5, Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak w wersji bojowej, samochód opancerzony Oshkosh M-ATV, moździerz samobieżny M120 RAK oraz samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad.

Impreza rozpoczyna się w sobotę o godzinie 10:30. Ulicami miasta na tarnogórski Rynek przejedzie wtedy parada pojazdów militarnych.

Szczegółowy program na plakacie

 

Podczas dwudniowej imprezy, rekonstruktorzy przedstawią umundurowanie, broń i wyposażenie. Do tego będzie bazarek militarny i atrakcje dla dzieci. Nie zabraknie oczywiście wojskowej grochówki.