W Tworogu i Hanusku wybudują maszt 5G? Wicewójt: nie wiem, muszę się dowiedzieć

fot. UM Tworóg, pixabay.com

Urząd Gminy w Tworogu opublikował zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego ws. zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej w Tworogu przy ulicy Tarnogórskiej oraz na dokończenia budowy stacji bazowej w Hanusku przy ul. Słowiańskiej.

Mieszkańcy mają czas do poniedziałku 12 października, aby zgłosić swoje uwagi do projektu.

 

Co ciekawe, obwieszczenie zostało opublikowane na stronie Urzędu Gminy 2 października, czyli mieszkańcy na starcie stracili 4 dni na zapoznanie się z projektem, ponieważ obwieszczenie starostwa jest z 28 września (czas na zapoznanie wynosi 2 tygodnie).

Na Facebooku magistrat opublikował informację 6 października. Nie wiemy czy to celowe zagranie na czas, czy  brak szacunku do mieszkańców. Może  to być jeszcze zwykłe niedbalstwo urzędnika. Nie zmienia to faktu, że każda z tych opcji nie wygląda dobrze.

Informujemy, że Starosta Tarnogórski wydał obwieszczenia- w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia…

Publiée par Gmina Tworóg sur Mardi 6 octobre 2020

Łukasz Ziob zastępca wójta powiedział nam dzisiaj, że nie wie czy będą to stacje sieci 5G, ponieważ sprawą zajmuję się Starostwo Powiatowe. 

Prawdopodobnie w poniedziałek ktoś z urzędu ma się dowiedzieć szczegółów, co dokładnie będzie budowane na terenie gminy. Do starostwa ma być wysłany urzędnik.

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

źródło: UG Tworóg