Włamali się do domu. Ukradli sprzęt elektroniczny a nawet psa rasy rottweiler

Policjanci z komisariatu w Radzionkowie pracowali nad sprawą włamania do domu jednorodzinnego, do którego doszło na początku września.

Podczas włamania, z domu pokrzywdzonej został skradziony m.in. sprzęt elektroniczny, kosa spalinowa oraz stary drewniany zegar. Wartość skradzionego mienia oszacowano na blisko 5 tys. złotych. W miniony piątek, właścicielka okradzionego domu powiadomiła policjantów, że w jednym z tarnogórskich antykwariatów znalazła swój stary drewniany zegar, który m.in. padł łupem złodziei.

Stróże prawa natychmiast zabezpieczyli skradzione mienie i w toku dalszych czynności ustalili miejsce zamieszkania potencjalnych włamywaczy. Podczas przeszukania wytypowanego mieszkania, znaleziono skradziony radiomagnetofon, kamerę samochodową oraz aparat słuchowy. Ustalili także miejsce zbycia pozostałych przedmiotów, które wróciły do właściciela. W sprawie zatrzymano 22 i 25-latka. Oboje mieszkają w powiecie tarnogórskim. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

To jednak nie koniec policyjnych ustaleń. Podczas czynności mundurowi z Radzionkowa zatrzymali jeszcze 24-letniego mężczyznę, który wspólnie z bratem (jeden z włamywaczy), w sierpniu ukradł…psa rasy Rottweiler. Policjanci odzyskali również laptop, który z tego samego domu został skradziony w marcu. Sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

źródło: KPP Tarnowskie Góry