Wodny plac zabaw i plaża. Nowa inwestycja za 2,5 mln zł

fot. UMTG

Obok parku wodnego w Tarnowskich Górach powstaje wodny plac zabaw wraz z plażą. 

W środku basenu stanie wieża z trzema zjeżdżalniami. W zbiorniku zamontowane zostaną także wodne zabawki. Wokół basenu przewidziano miejsca na leżaki i parasole.

Nowa inwestycja dostępna będzie w ramach biletu.

„Miejmy nadzieję, że dla dzieci z Tarnowskich Gór będą przewidziane zniżki. Inwestycja powstaje za pieniądze tarnogórzan. Prezes Parku Wodnego zarabia ponad 200 tys. zł rocznie, dobrze by było, gdyby zrezygnował z części wynagrodzenia i przygotował zniżki dla lokalnej społeczności” – skomentował red. Łukasz Dudek.

– Inwestycja jest częścią rozbudowy Parku Wodnego. Wodny plac zabaw adresowany będzie do najmłodszych dzieci. Jako, że stanowić ma część oferty parku wodnego, dostępny będzie w ramach biletu. Obiekt otwierany będzie w okresie letnim na około 3 miesiące w roku – mówił Michał Fajer, prezes miejskiej spółki AIG.

Koszt inwestycji to 2,5 mln zł. Miasto przekazało spółce na ten cel 1 mln zł.

Wodny plac zabaw gotowy miał być do końca maja. 

– Wpłynęło do nas pismo od wykonawcy o wydłużenie okresu realizacji zadania z uwagi na problemy ze sprowadzeniem zamówionych w Słowenii filtrów, co jest pokłosiem pandemii.  Martwimy się, że koronawirus i tak pokrzyżuje plany związane z terminem otwarcia placu, bowiem nie wiemy do kiedy obiekty rekreacyjne będą musiały być nieczynne – mówi Fajer. 

Powstaje wodny plac zabaw 🏖⛱⚓️Tuż obok Park Wodny Tarnowskie Góry powstaje wodny plac zabaw dla dzieci. Znajdzie się tu…

Publiée par Tarnowskie Góry Urząd Miasta sur Jeudi 23 avril 2020

 

 

źródło: UM Tarnowskie Góry