Wojsko wyjedzie na drogi w 11 województwach

W związku z ćwiczeniami Saber Strike na drogach 11 województw będzie poruszała się kolumna wojskowych pojazdów – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Możliwe utrudnienia w ruchu. 

12 lutego rozpoczną się na terenie Polski międzynarodowe ćwiczenia wojskowe. Początkowo w województwach południowo-zachodnich, a następnie na drogach 11 województw będzie odbywał się ruch kolumn wojskowych pojazdów. Ciężki sprzęt będzie można spotkać m.in. na autostradach A1, A2 i A4, drogach ekspresowych S8 i S61 oraz DK16, DK18 i DK63

Przejazdy w nocy i dzień 

„Najczęściej pojazdy biorące udział w ćwiczeniach poruszać się będą w godzinach nocnych, aby w jak najmniejszym stopniu powodowały utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą musiały odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi| – informuje Dowództwo Generalne.

Saber Strike to coroczne  ćwiczenie, które odbywają się w krajach bałtyckich. Organizatorem ćwiczeń jest dowództwo wojsk lądowych USA w Europie i Afryce.

źródło: gov.pl, www.wojsko-polskie.pl