Wójt Świerklańca zarażony koronawirusem

fot. facebook/Marek Cyl

Wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl, poinformował na swoim profilu, że przez ostatnie trzy dni czekał na wynik testu na obecność chińskiego koronawirusa. 

Dziś wynik okazał się pozytywny, wójt jest zakażony koronawirusem i nie wie, jak do tego mogło dojść.

Włodarz apeluje do wszystkich, z którymi w ostatnim czasie miał kontakt, aby ci skontaktowali się z bytomskim sanepidem.

 

Wójt Marek Cyl
„Ostatnie trzy dni, kiedy czekałem na wyniki testu na koronawirusa, były dla mnie bardzo trudne i to nie tylko ze względu na podłe samopoczucie, ale i psychicznie.

Dzisiaj, kiedy dowiedziałem się, że test dał wynik pozytywny, poczucie fizyczne moim zdaniem się poprawia, gorączka nie męczy mnie tak jak przez te parę dni. Tylko z psychiką jest trudno, kiedy mam świadomość z iloma osobami, ze względu na pełnioną funkcję, miałem kontakt w ostatnim czasie. Bardzo mi przykro z tego powodu.

Wychodzi na to, że koronawirus, to podstępna i przebiegła bestia, która tylko czeka na okazję, by nas dopaść. W moim przypadku to się udało, choć nie potrafię ustalić, jak mogło dojść do zakażenia.

Piszę to teraz do Was z pełną odpowiedzialnością, jako ten, który jest zarażony koronawirusem, doświadcza z tego tytułu wszelkich niedogodności fizycznych i psychicznych – JEŻELI NIE MUSISZ WYCHODZIĆ, ZOSTAŃ W DOMU.

Na koniec ważny apel do Was, ponieważ, nie wiadomo, kiedy się zaraziłem, Wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ciągu ostatnich trzech tygodni, powinni skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu.”

Moi Kochani Rodzino, Przyjaciele i ZnajomiOstatnie trzy dni, kiedy czekałem na wyniki testu na koronawirusa, były dla…

Publiée par Marek Cyl sur Vendredi 27 mars 2020