Wybuch na poligonie. Nie żyje dwóch żołnierzy z Tarnowskich Gór

fot. klobucka.pl

Tragedia na poligonie w Lublińcu. Podczas wysadzania trotylu doszło do nieszczęśliwego wypadku. Nie żyją żołnierze z Tarnowskich Gór. Rodzinom zmarłych zostało udzielone wsparcie i pomoc psychologiczna.

W poniedziałek (25 marca) przed godziną 11:00 podczas zajęć z użyciem materiałów wybuchowych, doszło do tragicznego wypadku. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało w mediach społecznościowych, że w wyniku ciężkich obrażeń zmarło dwóch żołnierzy 5 Pułku Chemicznego.

„Na miejsce zdarzenia udał się Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Marek Sokołowski. Rodzinom zmarłych żołnierzy zostało udzielone wsparcie i pomoc psychologiczna” – czytamy na profilu dowództwa.

„Dziś w czasie wykonywania zadań służbowych w Solarni w powiecie lublinieckim zginęło dwóch saperów 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. W tych tragicznych chwilach nasze myśli i modlitwy są z Rodzinami żołnierzy” – napisał szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Portal klobucka.pl podaje, że na miejsce wezwano dwa helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak oba miały zostać zwrócone do baz.

fot. klobucka.pl
fot. klobucka.pl
fot. klobucka.pl

 

 

źródło: Media społecznościowe, klobucka.pl