Wybuch w Piekarach Śląskich. Sąsiad wyważył drzwi i uratował kobietę

fot. KM PSP Piekary Śląskie

Wybuch butli z gazem w budynku wielorodzinnym w Piekarach Śląskich. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Sąsiad z narażeniem życia wyważył drzwi w mieszkaniu i ewakuował na zewnątrz 52-letnią kobietę. 

Dzisiaj wieczorem ok. godziny 20:00 na pierwszym piętrze w budynku wielorodzinnym przy ul. Kotuchy doszło do wybuchu butli z gazem. Przed przybyciem straż pożarnej siedem osób opuściło budynek o własnych siłach.

– 34-letni mężczyzna, sąsiad mieszkający obok mieszkania, w którym doszło do wybuchu, z narażeniem swojego życia wyważył drzwi w mieszkaniu i ewakuował na zewnątrz 52-letnią kobietę. Następnie próbował wrócić do mieszkania jeszcze raz, ponieważ w budynku znajdował się jeszcze 84-letni niepełnosprawny. Jednak było już tak duże zadymienie, że nie udało mu się ponownie wejść – powiedział portalowi tarnogorski.info Robert Gubała, rzecznik prasowy piekarskiej straży pożarnej.

fot. KM PSP Piekary Śląskie

Dopiero strażacy po podaniu wody wyciągnęli seniora na zewnątrz. Do szpitala został zabrany 34-letni bohater oraz 84-letni mężczyzna. Na miejsce został ściągnięty autobus, w którym osoby ewakuowane mogły się ogrzać.

W akcji bierze udział 9 zastępów straży pożarnej.

fot. KM PSP Piekary Śląskie
fot. KM PSP Piekary Śląskie

 

 

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Redakcja