Wypadek na Pogorii. Skoczył do płytkiej wody. Mężczyzna trafił do szpitala

fot. Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza - Śródmieście

W sobotę wieczorem ratownicy przeprowadzali akcję ratowania mężczyzny, poszkodowanego w wypadku. Powodem interwencji był nieodpowiedzialny skok do płytkiej wody. 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 12 sierpnia w godzinach wieczornych.

„Dziś w godzinach wieczornych nasi ratownicy wspólnie z SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu oraz Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej interweniowali na Jeziorze Pogoria III. Powodem interwencji był nieodpowiedzialny skok mężczyzny do płytkiej wody” – czytamy na profilu Grupy Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza – Śródmieście.

Mężczyzna trafił do szpitala 

W wyniku doznanych obrażeń, mężczyzna został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego

Policja apeluje o unikanie nieostrożnych skoków do wody.

„Nietrudno przewidzieć, czym może zakończyć się skok do zbyt płytkiej wody, do jeziora czy rzeki, której dna nie znamy. To, że skaczący uderzy głową o dno, kamień lub korzeń jest prawie pewne. Skok może zakończyć się śmiercią lub trwałym kalectwem. W wyniku uderzenia głową o coś twardego następuje uszkodzenie kręgosłupa i rdzenia kręgowego. Lekarze mówią, że rdzeń doznaje gwałtownego szoku. W efekcie zawsze dochodzi do porażenia kończyn dolnych i znacznego niedowładu kończyn górnych” – ostrzega policja i apeluje o rozsądek i wyobraźnię.

 

 

 

 

źródło: Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza – Śródmieście/Facebook, Policja