Wypadek na stawie. Pod dziewczynkami załamał się lód. Nie żyje mężczyzna, który je ratował

fot. OSP Reszel

Tragedia na jednym ze stawów w województwie warmińsko-mazurskim. Pod dwiema dziewczynkami załamał się lód. Zginął mężczyzna, który ruszył na pomoc.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu.

„Pod chodzącymi po stawie dziewczynkami załamał się lód. Jedna z nich zdołała się wydostać z wody i ruszyła po pomoc. Prawdopodobnie próbujący ratować jej koleżankę mężczyzna także trafił pod wodę” – poinformowali na Facebooku strażacy z OSP Reszel.

Dziewczynki są całe i zdrowe, niestety mężczyzna pomimo reanimacji zmarł. 

„Dopiero kolejna osoba wydobyła ich z wody. Dziewczynki są już w domach całe i zdrowe, a mężczyzny, po kilkudziesięciu minutach RKO, nie udało się uratować” – poinformowali na Facebooku strażacy z OSP Reszel.

Policja apeluje o rozwagę, jednak nadal możemy zobaczyć wiele osób, które lekceważą zagrożenie. 

„Po kilkunastu mroźnych i śnieżnych dniach w całym kraju nastąpił znaczny wzrost temperatury. Lód stał się kruchy i niebezpieczny, na zamarzniętych rzekach i jeziorach pokrywa lodowa gwałtownie się zmniejsza. Na taki lód w żadnym wypadku nie wolno wchodzić!” – informuje policja.

Od początku roku do 21 lutego Policja odnotowała 22 przypadki utonięcia osób, z czego 8 z nich utonęło w wyniku załamania się lodu.

 

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry, OSP Reszel