Wypadek podczas budowy kanalizacji w Orzechu. Pracownik zapadł się pod ziemię

fot. Bogdan

Wypadek podczas budowy kanalizacji w gminie Świerklaniec. Mężczyzna wpadł do dziury i został częściowo przysypany. Na miejscu lądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który zabrał poszkodowanego do szpitala. 

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 10:00 w miejscowości Orzech przy ulicy Sobolaków w okolicach marketu Carrefour.

fot. Bogdan

– W trakcie budowania instalacji kanalizacyjnej doszło do częściowego przysypania mężczyzny, który prowadził prace ziemne – przekazał nam Wojciech Poloczek, rzecznik prasowy tarnogórskiej straży pożarnej.

Na miejsce wezwano cztery zastępy straży pożarnej. Pracownik został wydobyty przez osoby będące na miejscu zdarzenia przed przybyciem służb.

– Została mu udzielona kwalifikowana pomoc na czas przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyzna był przytomny, uskarżał się głównie na ból w klatce piersiowej – dodaje rzecznik prasowy.

Został zabrany do szpitala śmigłowcem 

Na miejscu został zadysponowany zespół lotniczego pogotowia ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala w Sosnowcu.

– Poszkodowany to 22-latek z powiatu częstochowskiego, który uskarżał się na uraz żeber oraz nóg. Powiadomiliśmy Państwową Inspekcję Pracy z Katowic – mówi Jacek Mężyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Redakcja