Za kilka dni wyruszy pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich

fot. UM Piekary Śląskie

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich tradycyjnie odbędzie się w ostatnią niedzielę maja. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Kalwaryjskie Wzgórze kolejny raz zapełni się pielgrzymami z całej Polski.

Pielgrzymki stanowe mają niezwykle bogatą historię. Mówi się, że Piekary Śląskie są duchową stolicą Śląska, a Matka Boża Piekarska czczona jest jako Matka Miłości i Sprawiedliwości Społecznej.

Program

8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu
8.30 – Modlitwa różańcowa
9.30 – Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów. Słowo społeczne abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego
11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią kardynała Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego. Słowo abp. koadiutora Adriana Galbasa SAC.
13.45 – Godzina ewangelizacyjna.
15.00 – Nabożeństwo majowe pod przewodnictwem bp. seniora diecezji płockiej Piotra Libery.

Utrudnienia w ruchu

Na terenie miasta nastąpi zmiana organizacji ruchu. 28 maja wprowadzony zostanie zakaz poruszania się pojazdów na ul. Bytomskiej (poza samochodami uprawnionych służb) na odcinku od skrzyżowania z ul. Ziętka do skrzyżowania z ul. Papieża Jana Pawła II w godzinach od 7.00 do 18.00.

W dniach 27 maja od godziny 17.00 do 28 maja do godz. 18.00 wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Bytomskiej od skrzyżowania z ul. Ziętka do ul. Studziennej, na ul. Studziennej, ul. Ficka, ul. Popiełuszki oraz Placu Maryjnym.

Gdzie parkować?

  • Parking przy ul. Ziętka – na wysokości byłej KWK Piekary
  • ul. Chopina (strona prawa, jadąc od ul. Pod Lipami)
  • ul. Karola Miarki, parking przy Centrum Handlowym
źródło: UM Piekary Śląskie

 

 

źródło: UM Piekary Śląskie