Zabrze. Dwie osoby potrącone na pasach. Ranne młode dziewczyny

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski.info

W ostatnich dniach w województwie śląskim dochodzi do wielu potrąceń na oznakowanych przejściach dla pieszych. Tym razem do szpitala trafiły dwie młode osoby z Zabrza. 

W czwartek (4 stycznia) w Zabrzu doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych z udziałem pieszych. Pierwszy wypadek miał miejsce około godziny 12:30 na ulicy 3 Maja, gdzie 10-letnia dziewczynka została potrącona przez samochód osobowy fiat prowadzony przez 83-letnią kobietę.

Drugi wypadek wydarzył się tego samego dnia, około 16:40, również na ulicy 3 Maja, gdzie 16-letnia dziewczyna została potrącona przez pojazd marki opel kierowany przez 83-letniego seniora.

Obie poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. Policja prowadzi dochodzenie w obu przypadkach.

Przypomnijmy, że w środę na ul. Legionów w Częstochowie doszło do strasznej tragedii. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 80-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił piesze przechodzące przez oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych.

„Niestety mimo podjętych czynności ratunkowych, życia 33-latki i 45-latki nie udało się uratować” – informowała śląska policja.

fot. Śląska Policja
Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski.info

źródło: KMP Zabrze