Zabrze. Mężczyzna groził, że skoczy z balkonu. Stał za barierkami 10 godzin

fot. zabrze112.pl

W poniedziałek rano policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który stoi po zewnętrznej stronie barierek balkonu na 9. piętrze i przygotowuje się do skoku. Do zdarzenia doszło w budynku przy ul. Klonowej w centrum Zabrza. Po 10-godzinnych negocjacjach desperat wrócił do środka budynku.

– Policjanci namawiali mężczyznę do zrezygnowania z desperackiej decyzji i wejścia do mieszkania. Inni mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych. Zamknięty został także odcinek ulicy Klonowej od skrzyżowania z ulicą Matejki, do skrzyżowania z ulicą Ślęczka – informuje policja.

fot. zabrze112.pl

Na miejsce przybyli negocjatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy kontynuowali rozmowę z mężczyzną.

Z uwagi na to, że dostęp do budynku został zamknięty, Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Zabrzu, skierował na miejsce autobus dla mieszkańców, którzy nie mogli wejść do swoich mieszkań.

Na szczęście wieczorem mężczyzna dobrowolnie wrócił do budynku. Natychmiast trafił pod opiekę służb medycznych, została mu także udzielona pomoc psychologiczna.

fot. zabrze112.pl

Wielu podobnych tragedii można uniknąć, uważnie słuchając osób z bliskiego otoczenia i okazując pomoc w kryzysie. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pod bezpłatnymi numerami są gotowi ofiarować wsparcie osobom z myślami samobójczymi:

116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – Czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych – Czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

800 121212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – Czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

 

 

 

źródło: Policja Zabrze