Zaniedbane rondo w centrum Tarnowskich Gór. „Na Gwarki będzie akcja koszenia”

fot. grupa Tarnowitz

Najpopularniejsze i największe rondo w centrum Tarnowskich Gór jest zaniedbane. Tak zarośniętej infrastruktury drogowej w centrum miasta dawno nie widzieliśmy. Mowa tutaj o rondzie Ranoszka, które znajduje się tuż przy hali targowej. 

„Wjeżdżam na rondo, od strony Nakielskiej. Wiadomo, że na rondzie trzeba ustąpić. Auto jedzie, czy nie jedzie? Masz 50% szans, całkiem sporo” – napisał w mediach społecznościowych jeden z mieszkańców i udostępnił zdjęcie.

fot. grupa Tarnowitz/Facebook

Internauci komentują 

Spokojnie, na Gwarki będzie akcja koszenie
Jo nie wiem o co chodzi. Przeca jest równowaga, na Opolskiej rondo betonowe 
Cała kasa poszła na ścieżki rowerowe bo przed wyborami trzeba zabłysnąć a takie błachostki cóż, mało istotne

Rondem zarządza powiat 

Rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach odsyła nas do zarządu dróg powiatowych. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie przedstawiciela powiatu tarnogórskiego oraz zarząd dróg powiatowych. Przedstawiciel powiatu, tak jak tarnogórski magistrat, umywa ręce i wysyła do ZDP.

Niestety, po wykonaniu telefonu do ZDP, nie udało nam się uzyskać odpowiedzi od osoby kompetentnej, która mogłaby udzielić nam klarownych informacji na temat stanu ronda. Nasze pytanie brzmiało, dlaczego rondo jest w tak zaniedbanym stanie oraz kiedy planuje się podjąć działania w celu zadbania o infrastrukturę drogową tego obszaru. Czekamy jednak na odpowiedź pisemną.

Warto zaznaczyć, że burmistrz Arkadiusz Czech należy do Inicjatywy Obywatelskiej. Do tego samego ugrupowania należy również starosta tarnogórski Krystyna Kosmala. Jak widać na tym przykładzie, chyba słabo działa komunikacja.

 

źródło: Media społecznościowe
Oprac. Łukasz Dudek