Żarty z figur Gwarka

Fot. Facebook

4 grudnia ma zostać odsłonięta siódma figura Gwarka. Tym razem rzeźba stanie w okolicach Źródełka Młodości w Reptach Śląskich. 

Niektóre już stojące figury, co jakiś czas są ozdabiane przez żartownisiów. Prawdopodobnie dzisiaj w nocy, na mały rondzie przy Cebuli, ktoś położył na głowę Gwarka pachołek drogowy.

Fot. Facebook – Grupa Tarnowitz

 

Z kolei inny Gwarek swego czasu miał oczy zasłonięte stanikiem.

Ktoś nałożył "Gwarkowi" stanik na oczy ?Fot. Hallo TG

Publiée par Tarnowskie Góry – serwis informacyjny sur Lundi 3 juin 2019

 

UM Tarnowskie Góry: W naszym głosowaniu na miejsce, w którym powinna stanąć kolejna figura Gwarka bezapelacyjnie zwyciężyły Repty Śląskie i lokalizacja w okolicach Źródełka Młodości. Niespodziewanie dla nas zmianie uległa natomiast koncepcja dotycząca projektu rzeźby. Miała być ona odwzorowaniem dzieła Jerzego Liska, tarnogórskiego rzeźbiarza amatora. Autor zmienił jednak zdanie i wyraził życzenie, aby jego rzeźba posadowiona została obok Kościoła św. Marcina w Starych Tarnowicach. Komisja przychyliła się do życzenia artysty i zdecydowała, że gwarek autorstwa Jerzego Liska stanie w wybranym przez niego miejscu w przyszłym roku. Aby jednak nie zawieść mieszkańców Rept Śląskich postanowiono w tym roku, w okolicy Źródełka Młodości, posadowić figurę gwarka, stanowiącą odwzorowanie kolejnej rzeźby Alojzego Niedbały. Figura odsłonięta zostanie 4 grudnia.

W naszym głosowaniu na miejsce, w którym powinna stanąć kolejna figura Gwarka bezapelacyjnie zwyciężyły Repty Śląskie i…

Publiée par Tarnowskie Góry Urząd Miasta sur Jeudi 18 juillet 2019

 

 

źródło: facebook