Zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Siemianowic Śląskich

fot. GadowskiTV/YouTube

Poseł ruchu Szymona Hołowni złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Siemianowic Śląskich. 

Poseł Michał Gramatyka zarzuca włodarzowi, że jego wypowiedzi dotyczące leczenia Covid-19 oraz skuteczności działań podejmowanych w walce z tą chorobą są niezgodne z prawdą.

„Prezydent Rafał Piech nie posiada wykształcenia medycznego ani kwalifikacji upoważniających do oceny zagrożenia chorobą” – czytamy w piśmie do prokuratury.

„Ze względu na sprawowaną przez Rafała Piecha funkcję publiczną wypowiedzi te są szeroko nagłaśniane. Mogą wpływać na stan wiedzy i decyzje wielu Polek i Polaków” – twierdzi Gramatyka.

Według parlamentarzysty działalność prezydenta Rafała Piecha „może wyczerpywać znamiona norm art. 231 par. 1 Kodeksu Karnego oraz art. 58 Ustawy o Zawodzie Lekarza i Dentysty. Jako takie mogą sprowadzać niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia Polek i Polaków”.

Rafał Piech odpowiada 

– Poseł zarzuca mi, że m.in. nie posiadam wykształcenia medycznego, więc ta grafika pokazuje, czym różni się moje wykształcenie od wykształcenia pana ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – mówi Rafał Piech na opublikowanym nagraniu i pokazuje grafikę.

PJJ

– Poseł Gramatyka zarzuca mi również, że mówię nieprawdę wypowiadając się na temat tych szczepionek, że to jest eksperyment medyczny. Twierdzi, że wszystkie obecne na polskim rynku szczepionki przeciw COVID-19 przeszły komplet badań klinicznych. Ja widzę, że pan poseł się nie przygotował i jestem zaskoczony, ponieważ to naprawdę już nie trzeba być geniuszem, nie trzeba być lekarzem i posłem, żeby wiedzieć, że ten eksperyment jest w trzeciej fazie badań – dodaje prezydent Siemianowic Śląskich.

– Myślę, że my w tej sytuacji również będziemy kierować zawiadomienia do prokuratury o nakłanianie do eksperymentu. Myślę, że to też musi pójść w drugą stronę. Będą masowe zawiadomienia do prokuratury, właśnie o nakłanianie do eksperymentu medycznego – oznajmił Rafał Piech.

Zawiadomienie do prokuratury 

Michał Gramatyka/Twitter
Michał Gramatyka/Twitter