Zbrosławice: Niespełna 3-letni chłopiec sam wyszedł z domu

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski.info

Niespełna 3-letni chłopiec pod nieuwagę jednego z rodziców wyszedł z domu i wędrował samotnie po chodniku. Na szczęście sytuację tę zauważyli policjanci, którzy natychmiast zaopiekowali się dzieckiem.

Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Kamieniec w gminie Zbrosławice.

– Policjanci patrolujący rejon zauważyli idącego bez opieki małego chłopca. Jak się później okazało, niespełna 3-letni chłopiec pod nieuwagę jednego z rodziców, wyszedł z domu i wędrował samotnie po chodniku – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Funkcjonariusza zaopiekowali się chłopcem, a po chwili na miejscu zjawiła się jego mama, która zabrała malucha do domu. Tego samego dnia policjanci z tarnogórskiego garnizonu otrzymali podziękowania od rodzica.

„Chciałam podziękować za wzorową reakcję policjantów z Kamieńca (albo okolic, będących wówczas w Kamieńcu na służbie), którzy w dniu dzisiejszym tj. 14.10.2023r przed godziną 16 zauważając mojego niespełna 3 letniego synka idącego samemu, zatrzymali go, próbując dowiedzieć się gdzie mieszka. Jeden z Panów zajął się synkiem w łagodny sposób, nie powodując u niego strachu, ani powodu do płaczu. Syn podczas mojej nieuwagi, wyszedł z domu i ruszył chodnikiem w stronę komisariatu. Dom zawsze mamy zamknięty a dziś pech chciał, że wyjątkowo był otwarty. Gdy dobiegłam za nim, zastałam widok syna idącego z policjantem za rękę. Wyrażam ogromny podziw, za bezproblemowe podejście do dziecka, zwłaszcza że chłopiec jest wyjątkowo nieufny. Nie wiem i nawet nie chce myśleć jakby się to skończy o, gdyby nie Panowie, którzy stali przy komisariacie. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Zachowanie na medal” – napisała matka trzylatka. 

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski.info

źródło: KPP Tarnowskie Góry