Zbrosławice. Potrącił rowerzystę i zatrzymał się, by… zabrać lusterko. Mężczyzna zmarł

fot. Śląska Policja

Potrącił mieszkańca gminy Zbrosławice i uciekł z miejsca wypadku. Był tak perfidny, że zatrzymał swój pojazd, by… zabrać lustro. Nie udzielił pomocy poszkodowanemu, a mężczyzna pod długim leczeniu zmarł.

Policja szuka świadków wypadku, do którego doszło 2 czerwca 2020 roku przed godziną 17:00 na ulicy Gliwickiej w Czekanowie (gm. Zbrosławice). Kierowca samochodu dostawczego potrącił 66-letniego rowerzystę, który po kilku miesiącach zmarł

Policja publikuje nagranie z tragicznego wypadku. Kierowca zatrzymał białego busa i podbiegł do rowerzysty, aby zabrać oderwane lusterko. 

 

– Kierowca białego samochodu dostawczego, jadąc drogą krajową numer 78 z Szałszy w kierunku Tarnowskich Gór, potrącił rowerzystę, który wpadł do rowu. Kierowca busa zatrzymał się, pobiegł na miejsce zdarzenia, z którego prawdopodobnie zabrał urwane lusterko od samochodu i odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanemu mieszkańcowi Świętoszowic – mówi podkom. Damian Ciecierski z biura prasowego KPP Tarnowskie Góry.

Na skutek odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł po kilku pobytach w szpitalach. Policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu sprawcy tego zdarzenia.

Jeśli masz informacje skontaktuj się z tarnogórską komendą policji osobiście lub telefonicznie. Telefon do dyżurnego jednostki 47 85 34 255 czynny całą dobę.