Zbrosławice: Zaginęła 14-latka. Na dworze jest bardzo zimno

Policja z Tarnowskich Gór intensywnie poszukuje 14-letniej Wiktorii, która w poniedziałek oddaliła się z ośrodka leczniczego w Kamieńcu, w powiecie tarnogórskim. Ze względu na problemy zdrowotne Wiktorii, w tym autyzm, a także niską temperaturę, sytuacja jest niezwykle pilna. Policjanci ustalili, że dziewczynka mogła skorzystać z autobusu miejskiego, kierując się do Pyskowic lub Gliwic. Każda informacja o miejscu jej pobytu jest kluczowa.


AKTUALIZACJA

„Odwołujemy poszukiwania za 14-letnią Wiktorią. Dziewczynka została odnaleziona przez policjantów z wydziału ds. poszukiwań i identyfikacji osób KWP w Katowicach na terenie Katowic. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – poinformowała w poniedziałek śląska policja.


14-letnia Wiktoria oddaliła się z miejsca zimowych zabaw w Ośrodku Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Kamieńcu (gmina Zbrosławice). W chwili zaginięcia była ubrana w czarne buty, czarne spodnie dresowe i czarną kurtkę, a także miała na sobie jasne rękawiczki. Wiktoria ma 150 cm wzrostu i jest krępej budowy ciała. Charakterystyczną cechą, która może pomóc w jej rozpoznaniu, jest koślawy chód.

Prosimy wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje, o kontakt z odpowiednimi służbami pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego tarnogórskiej jednostki pod numer 47 853 42 55.

Policja opublikowała zdjęcia 

źródło: KPP Tarnowskie Góry