To był armagedon na drogach w powiecie tarnogórskim. Auta w rowie i na płotach

fot. KPP Tarnowskie Góry

Ostatnie dni przejdą do historii. Tak trudnych warunków na drogach w regionie nie było od dawna. Doszło do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Policja opublikowała niepokojący raport. Tylko we wtorek mundurowi otrzymali 15 zgłoszeń kolizji na terenie powiatu tarnogórskiego. 

„W większości przypadków powód tych zdarzeń był ten sam, czyli niedostosowanie odpowiedniej prędkości do warunków na drodze. Kilka zdarzeń zakończyło się stłuczkami z innymi pojazdami, niektóre przypadki miały swój finał w przydrożnym rowie” – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Raport policji 

  • We wtorek po godzinie 8:00 w Świerklańcu na ulicy 3 maja 51-letnia kobieta jadąc fiatem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z fordem, za którego kierownicą siedziała 64-latka.

  • Około godziny 13.00 na ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach kierujący fordem 28-latek z Tychów utracił panowanie nad swoim pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

  • Przed 14.00 w Radzionkowie na ulicy Bytomskiej zderzył się mercedes z seatem. Kierowca pierwszego samochodu, 32-latek z Knurowa w wyniku nieodpowiedniej prędkości również nie opanował swojego pojazdu i doprowadził do zderzenia z osobówką, którą kierował 32-latek z Zendka.

  • Miasteczku Śląskim na skrzyżowaniu Śląskiej i Woźnickiej po godzinie 14.00 doszło do kolizji volkswagena i audi. Powodem było niezachowanie dostatecznej odległości pomiędzy pojazdami i najazd na tył. Winnym całej sytuacji okazał się 23-letni mieszkaniec Miasteczka Śląskiego, który uderzył w audi kierowane przez 65-letniego piekarzanina.

  • Przed 15.00 w Połomii na ulicy Pyskowickiej kierująca volkswagenem 38-letnia mieszkanka Mysłowic na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i uderzyła w audi, za którego kierownicą siedziała 23-letnia mieszkanka województwa opolskiego.

  • Na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach o godzinie 15.00 dyżurny odebrał zgłoszenie o samochodzie w rowie. Policjanci na miejscu ustalili, że 35-letni tarnogórzanin, jadąc skodą, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu chevroletovi, za którego kierownica siedziała 27-letnia mieszkanka naszego miasta. Kobieta chcąca uniknąć stłuczki wykonała manewr, w wyniku którego wylądowała w przydrożnym rowie.

  • Z kolei w Zbrosławicach na ulicy Oświęcimskiej tego samego dnia o godzinie 16.00 czołowo zderzył się ze sobą peugeot i ford. Winnym całego zdarzenia okazał się kierujący pierwszego z pojazdów 46-letni mieszkaniec Zbrosławic, który został ukarany mandatem.

  • W środę przed godziną 7.00 na drodze krajowej numer 11 audi wpadło do rowu. Jak ustalili mundurowi 26-latek z Gliwic, utracił panowanie nad swoim pojazdem, bo źle dostosował prędkość do warunków na drodze. Skończyło się na strachu i mandacie.

  • Kilka minut po godzinie 11.00 w Szałszy na ulicy Leśnej doszło do kolizji osobówki z ogrodzeniem. Stróże prawa wyjaśnili, że powód był identyczny, jak w poprzednich przypadkach, a 63-letni gliwiczanin, który podróżował oplem wraz z pasażerem, został ukarany mandatem karnym.

fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry

 

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry