Zmiana wysokości 500 plus. Od przyszłego roku 800 zł na każde dziecko

fot. PiS/Facebook

Zbliżają się wybory. Prezes Jarosław Kaczyński odpalił w niedzielę wyborczą „petardę”. W 2024 roku program 500 Plus ma się zamienić w 800 Plus. Oznacza to, że na każde dziecko będzie przysługiwać 800 złotych. 

– Od nowego roku program 500 Plus to będzie ciągle nazwa, jak sądzę, pamiętana, ale suma będzie już inna. To będzie 800 Plus – poinformował podczas konwencji programowej prezes Jarosław Kaczyński

Bezpłatne leki i autostrady 

Dodatkowo obiecano bezpłatne leki do 18. i po 65. roku życia. Jest też coś dla kierowców, ponieważ autostrady mają być bezpłatne. 

 „Skąd środki na zniesienie opłat za przejazd autostradą? Między innymi z wprowadzenia eToll dzięki czemu oszczędzamy setki milionów złotych na utrzymaniu systemów IT, które sprzedawały zagraniczne firmy” – napisał na Twitterze minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

 

Co na to Platforma Obywatelska? Czy rozpoczął się właśnie wyścig na obietnice socjalne? Czy budżet Polski jest na to przygotowany? Takie pytania pojawiają się w niedzielne popołudnie.

„PiS chce 800+, PO to poprze. Tylko my będziemy przeciwko. Tylko Konfederacja chce zatrzymać to rosnące rozdawnictwo, za które płacą wszyscy pracujący Polacy” – napisał jeden z liderów Konfederacji Sławomir Metzen.

 

 

źródło: Twitter
Oprac. Łukasz Dudek