Morawiecki: Ta granica jest świętością, za którą przelewały krew pokolenia Polaków!

fot. Kancelaria Premiera/twitter

Granica państwa polskiego to nie jest tylko linia na mapie. Ta granica jest świętością, za którą przelewały krew pokolenia Polaków! W obliczu zagrożenia strzeżenie granic powinno być czymś absolutnie oczywistym i być oparte o konsensus wszystkich sił politycznych – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Do Polski nadciąga ogromna fala migrantów. „Rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski” – przekazał Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Na nagraniach, które zostały udostępnione w internecie, widać głównie młodych mężczyzn. Zwołano posiedzenie sztabu kryzysowego.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że o godz. 13:00 odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka.

„Kolejne informacje pokazują, że grupa jest pod ścisłą kontrolą uzbrojonych Białorusinów. To oni decydują, którędy przemieszcza się grupa. To kolejna wroga białoruska akcja wymierzona w Polskę” – komentuje Żaryn.

Wojska Obrony Terytorialnej: Podnosimy alert gotowości naszych sił do wsparcia Straży Granicznej. Żołnierze, uprzedźcie swoich pracodawców i rodziny! Przejrzyjcie wyposażenie

– Na granicy w Kuźnicy jest Straż Graniczna, Policja i Wojsko Polskie. Polskie służby są przygotowane na wszelkie okoliczności – napisał Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.