11-latka z Sosnowca odnaleziona. Policja odwołuje child alert

Zdjęcie ilustracyjne fot. Policja

Poszukiwania 11-letniej mieszkanki Sosnowca, która zaginęła po tym, jak w sobotni wieczór wyszła wyrzucić śmieci, zostały zakończone. Policja wcześniej uruchomiła Child Alert, obawiając się o życie i zdrowie dziecka.

W poniedziałek rano śląska policja opublikowała komunikat.

„Zaginiona została odnaleziona w szczególności dzięki zaangażowaniu policjantów z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. W szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej na terenie całego kraju współpracowali policjanci z Sosnowca, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości i Komendy Głównej Policji, a także funkcjonariusze państwowej straży pożarnej, ochotniczej straży pożarnej i górskiego ochotniczego pogotowia ratunkowego” – napisano w komunikacie.

„Z uwagi na dobro dziecka nie podajemy żadnych okoliczności ani szczegółów dotyczących odnalezienia. Szczególnie dziękujemy mediom i społeczeństwu za zaangażowanie w poszukiwania i za udostępnianie informacji o zaginięciu. Prosimy o usunięcie komunikatu o zaginięciu z wizerunkiem dziewczynki ze swoich zasobów” – dodano.

źródło: Śląska Policja