Zaginęła 11-letnia Wiktoria z Sosnowca. Policja uruchomiła Child Alert

Zaginęła 11-letnia Wiktoria Kasperczyk z Sosnowca. W niedzielę wieczorem  policja uruchomiła Child Alert.  Alert został uruchomiony o godzinie 19:40. 

– W związku z tym, że istnieje zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka, został uruchomiony Child Alert – przekazała naszej redakcji komisarz Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


AKTUALIZACJA 07.08.2023

– Zaginiona została odnaleziona w szczególności dzięki zaangażowaniu policjantów z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Z uwagi na dobro dziecka nie podajemy żadnych okoliczności ani szczegółów dotyczących odnalezienia – przekazała śląska policja. 


 

Przypomnijmy, że w sobotę wieczorem 11-letnia Wiktoria wyszła z domu przy ul. 11 Listopada w Sosnowcu wyrzucić śmieci i do tej pory nie wróciła. Jej telefon, który miała ze sobą, jest nieaktywny.

Rysopis zaginionej: wiek z wyglądu ok.14 lat, wzrost ok. 165 cm, szczupłej budowy ciała, włosy długie blond.

W chwili zaginięcia ubrana była w ciemnoszare krótkie jeansowe spodenki, fioletowy t-shirt i czarne sportowe buty. Może posiadać przy sobie telefon komórkowy Xiaomi. Telefon jest nieaktywny.

 

Co to jest Child Alert? 

Child Alert to system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. To program, którego głównym celem jest szybsze i skuteczniejsze poszukiwanie młodych ludzi (dzieci i nastolatków), dzięki z góry ustalonej procedurze postępowania. Koncepcja platformy opiera się na skoordynowanym działaniu różnych instytucji, przede wszystkim Policji i mediów, które z racji błyskawicznej współpracy są w stanie niemal niezwłocznie rozpowszechnić wizerunek zaginionego dziecka masowemu gronu odbiorców.

 

 

źródło: Śląska Policja, Child Alert, tarnogorski