Bojkot? „Nie tankuję na Orlenie. Nie kupuję i nie czytam Dziennika Zachodniego” – mówi Sporoń

Michał Sporoń na sesji Rady Powiatu Tarnogórskiego. fot. tarnogorski.info

W ostatnich dniach obiegła Polskę informacja, że PKN Orlen przejmuje niemieckie Polska Press – m.in. wydawcę takiego tytułu jak Dziennik Zachodni. 

„DZ” chwali się, że jest największym portalem w województwie Śląskim. Po decyzji państwowej spółki o przejęciu giganta medialnego, wiele osób na znak protestu zadeklarowało, że nie będzie tankować na Orlenie i nie będzie czytać Dziennika Zachodniego.

ZOBACZ: PKN Orlen przejmuje niemieckie Polska Press!

Taką deklarację złożył Michał Sporoń, kontrowersyjny nauczyciel z Tarnowskich Gór.

„Jestem patriotą i kocham wolność. Nie tankuję na Orlenie! Nie kupuję i nie czytam Dziennika Zachodniego” – napisał Sporoń na Facebooku

„Po tym, co się dzieje, ja też będę się starał tankować gdzie indziej” – powiedział na antenie Radia ZET prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

„Dzięki transakcji zyskamy dostęp do 17,4 mln użytkowników portali wchodzących w skład Grupy. Pozwoli nam to skutecznie wspierać sprzedaż i rozbudowywać narzędzia big data. To kluczowe zasoby w kontekście planowanego rozwoju sieci detalicznej” – przekazał w poniedziałek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

PKN ORLEN przejmuje jednego z największych wydawców w Polsce, który w 2019 r. osiągnął przychody na poziomie ponad 398,4 mln zł. Polska Press posiada 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych. Funkcjonują z powodzeniem w 15 z 16 województw w Polsce, a w większości z nich zajmuje pozycję lidera pod względem czytelnictwa i sprzedaży.

Portfolio Grupy to także 500 witryn online, co czyni ją liderem polskiego internetu w kategorii informacje i publicystyka oraz niekwestionowanym liderem w kategorii informacje lokalne i regionalne.

 

źródło: materiał prasowy PKN Orlen