Dodatek węglowy. Są problemy ze składaniem wniosków

Od dzisiaj powinien ruszyć proces przyjmowania wniosków o dodatek węglowy. Samorządowcy mają jednak problem. 

– Wnioski o dodatek węglowy będzie można składać dopiero po publikacji rozporządzenia – poinformował Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.

Urzędnicy czekają na rozporządzenie ministra. „Aby można było składać wnioski o dodatek węglowy, potrzebne jest jeszcze rozporządzenie ministra klimatu i środowiska. Czekamy na jego przygotowanie i publikację” – przekazał tarnogórski magistrat.

„Wniosek trzeba będzie złożyć na prawidłowym druku – to właśnie on zostanie  opublikowanym wraz z rozporządzeniem. Druk wniosku w formie elektronicznej będzie można pobrać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach oraz na stronie MOPS, natomiast w wersji papierowej – w placówkach MOPS” – informuje urząd.

Warunkiem koniecznym do uzyskania dodatku węglowego będzie uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Jednorazowy dodatek węglowy ma wynieść 3 tys. zł.

Dodatek węglowy będzie przysługiwał gospodarstwu domowemu, w którym głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa, piec kaflowy na paliwo stałe o ile są zasilane paliwami stałymi (węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego).

źródło: UM Tarnowskie Góry/Facebook
Oprac. Redakcja