Duży śląski szpital ogranicza odwiedziny. Wracają zasady sanitarne. Powodem COVID

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Jak co roku, wraz z nadejściem jesieni, rozkręca się sezon na infekcje górnych dróg oddechowych. Władze dużego śląskiego szpitala wprowadzają obostrzenia. Czy za chwilę największe media zaczną bombardować Polaków dziennymi statystykami zakażeń?

Kilka dni temu informowaliśmy, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku czasowo wstrzymał przyjęcia pacjentów na SOR. W komunikacie podano, że personel choruje „między innymi na wirusa SARS-CoV 2″. W poniedziałek, 13 listopada 2023 roku, ta sama placówka opublikowała kolejny komunikat.

„W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz wzrostem zachorowań na COVID–19 w regionie począwszy od dnia dzisiejszego tj. 13.11.2023 r. od godziny 16.00 do odwołania ogranicza się odwiedziny pacjentów w Oddziałach Szpitalnych” – czytamy na stronie rybnickiego szpitala wojewódzkiego.

Z bólem gardła nie wejdziesz do placówki. Wracają „zasady sanitarne” 

„Wstrzymuje się odwiedziny u pacjentów z oddziału kardiologii oraz u pacjentów poddanych izolacji. W trakcie odwiedzin u pacjenta może przebywać jedna osoba. Czas odwiedzin pacjenta – do 30 minut. Osoba odwiedzająca nie może mieć objawów infekcji m.in. kaszel, gorączka, ból gardła itp. W wyjątkowych przypadkach np. stan terminalny pacjenta czy odbiór dokumentacji medycznej ostateczną decyzję o ewentualnej wizycie na oddziale podejmuje ordynator, kierownik lub lekarz dyżurujący. W przypadku uzyskania zgody na odwiedziny muszą się one odbyć z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych” – dodano w komunikacie.

screen Facebook

 

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku