Dymisja Adama Niedzielskiego. Jest decyzja premiera

Minister zdrowia Adam Niedzielski fot. tarnogorski

Minister zdrowia Adam Niedzielski został zdymisjonowany za ujawnienie danych wrażliwych. Informacje przekazał we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

– Podczas rozmowy z ministrem Adamem Niedzielskim podjąłem decyzję o przyjęciu jego rezygnacji z funkcji ministra. Jednocześnie postanowiłem zaproponować tę funkcję pani poseł Katarzynie Sójce – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

– Jednocześnie też chcę podziękować ministrowi Adamowi Niedzielskiemu, ponieważ podjął się tej arcytrudnej funkcji w momencie, kiedy wybuchła światowa pandemia. To był bardzo trudny czas, kiedy nowe dodatkowe, bardzo skomplikowane zadania, których nikt wcześniej nie testował, nikt wcześniej się nie uczył, musiały być wykonywane. Te jego kompetencje zarządzania skomplikowanymi procesami, mam nadzieję, że będą jeszcze mogły być w przyszłości wykorzystane – oznajmił szef rządu.

Kontrowersyjne słowa premiera 

– Jednak jest teraz czas kampanii wyborczej, a czas kampanii wyborczej to szczególny czas. To taki okres, w którym musimy być szczególnie wrażliwi na jakikolwiek błąd, na jedno słowo za dużo. Nawet w momencie, kiedy obnaża się kłamstwa i manipulacje strony przeciwnej – dodał Morawiecki.

Przyłożył rękę do paraliżu służby zdrowia w czasie wirusa

W czasie medialnego wirusa doszło do wielu nadmiarowych zgonów i segregacji sanitarnej. W wielu miejscach sprawdzano certyfikaty szczepionkowe i nie były przestrzegane prawa pacjenta. W wielu przypadkach RODO nie było przestrzegane. Wtedy jednak nie było kampanii wyborczej, więc prawa Polaków mogły być deptane przez polityków i samorządy?

„Banda hipokrytów” 

„Nawet nie wiem, jak to skomentować. Szkodnik Niedzielski poleciał nie z powodu swoich wyczynów z czasów pandemii, gdy robił rzeczy haniebne, przyczyniał się do łamania prawa, rozmontował de facto system opieki zdrowotnej. Poleciał, bo nastąpił na odcisk jednemu lekarzowi i lekarski establishment się wzburzył. Banda hipokrytów” – skomentował publicysta Łukasz Warzecha.

Oświadczenie premiera 

 

źródło: Facebook
Oprac. Łukasz Dudek