Dyrektorka szkoły w Radzionkowie skazana

Zdjęcie ilustracyjne fot. Taken/Pixabay

Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 4 w Radzionkowie została skazana za naruszenie nietykalności uczniów. Lidia D. musi zapłacić 4 tys. zł grzywny. Kobieta została skazana za uderzenie uczennicy książką w głowę oraz za szarpanie za odzież i obracanie siłą głowy ucznia w kierunku tablicy. Wyrok nie jest prawomocny.

– Wyrokiem z dnia 27 maja 2022 roku Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach Oddział Zamiejscowy w Piekarach Śląskich skazał panią Lidię D. na karę łączną 200 stawek dziennych, przyjmując wysokość jednej stawki na 20 zł – powiedziała portalowi tarnogorski.info sędzia Agata Dybek-Zdyń, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gliwicach.

Jak przekazała nam Agata Dybek-Zdyń, z uwagi na przedawnienie, umorzono postępowanie co do dwóch innych czynów, do których również miało dojść w szkole. Dyrektorka jest również zobowiązana ponieść koszty sądowe. Sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności.

Przypomnijmy, że w 2020 roku grupa rodziców napisała skargę do burmistrza. Sprawa była omawiana na komisji skarg, wniosków i petycji. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Komisję możecie zobaczyć poniżej 

 

źródło: tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek