Największe media w woj. śląskim będą przejęte przez rządową spółkę. Jest zgoda UOKiK 

Prezes UOKiK wyraził zgodę na przejęcie spółki Polska Press przez PKN Orlen.  

Wydawnictwo Polska Press wydaje kilkadziesiąt tytułów prasowych w tym  Dziennik Zachodni, który jest największym medium w województwie śląskim.

 

„Podczas przeprowadzonego postępowania Urząd wziął pod uwagę udziały rynkowe łączących się przedsiębiorców, wpływ na konkurencję i pozostałe czynniki przewidziane prawem antymonopolowym. Transakcja nie zagraża konkurencji na żadnym z badanych rynków – dlatego spółki otrzymały zgodę na połączenie” – czytamy w komunikacie UOKiK.

ZOBACZ: PKN Orlen przejmuje niemieckie Polska Press! Wydawcę Dziennika Zachodniego

– Planowana koncentracja nie wpłynie na konkurencję na rynku wydawniczym prasy lokalnej, na której jest obecna Polska Press, a nie był dotychczas obecny PKN Orlen. Zmianie ulegnie wyłącznie właściciel spółki Polska Press, zaś udziały rynkowe poszczególnych jego uczestników pozostają bez zmian –  mówi Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Po starannej analizie zebranych materiałów i ocenie skutków rynkowych połączenia spełnione zostały kryteria do wydania bezwarunkowej zgody dla koncentracji spółek PKN Orlen i Polska Press – dodaje Chróstny.

 

źródło: Materiał prasowy UOKiK