Ewakuacja na lotnisku w Pyrzowicach. „Powołano sztab kryzysowy”

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Ewakuacja całego terminalu na lotnisku w Pyrzowicach. Wszystko przez pozostawione bagaże. Służby zostały postawione w stan gotowości.

W niedzielę ewakuowano około 300 osób z terminalu A na pyrzowickim lotnisku. Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych PSG w Katowicach-Pyrzowicach podczas patrolu zauważyli bagaż pozostawiony bez opieki.

Dwa bagaże bez opieki

– Przeprowadzono analizę zapisów monitoringu, jednak nie udało się ustalić właściciela szarej walizki. Wyznaczono strefę bezpieczeństwa, ewakuowano terminal A (ok. 300 osób), powołano sztab kryzysowy. W takcie ewakuacji ujawniono  drugą walizkę koloru granatowego – informuje śląska straż graniczna.

Zostały podjęte czynności minersko-pirotechniczne. Do tego zadania wykorzystano specjalistycznego robota, urządzenie rentgenowskie oraz pojazd pirotechniczny. Na szczęście nie ujawniono niczego niebezpiecznego.

Kobieta odleciała na Cypr 

„Na podstawie danych monitoringu oraz odprawy granicznej ustalono osobę, która pozostawiła drugi bagaż. Okazało się, że była to cudzoziemka, która w międzyczasie odleciała do Larnaki na Cyprze. Powyższe działania nie wpłynęły na opóźnienia w ruchu lotniczym” – czytamy w komunikacie.

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

 

źródło: Śląska Straż Graniczna